Fiksaa.fi

(3.2 / 12 arvostelua)

"Fiksaa.fi on suomalainen melkein perheyritys. Pyrimme tuomaan parasta palvelua asiakkaillemme ja toivomme olevamme Suomen laajin pienkonevaraosien verkkokauppa tulevaisuudessa. Meiltä löytyy varaosat tunnettuihin tuotemerkkeihin kategorioissa puutarha, veneily, moottorikelkka, mönkijä, vesijetti ja mopot."

Mainos

Nopeaa ja loistavaa palvelua

18.6.2026 Meri Pakkanen
Lahti
Nopeaa ja loistavaa palvelua. Upea asiakaspalvelu. Kohtuulliset hinnat.

Ei oikein homma toimi

23.6.2025 Ei Kuuluteille
Hell
Taas yksi suomalainen yritys, jolle kelpaa rahat mutta tavaraa ei toimiteta tai siinä kestää kauan. Nopeammin (ja halvemmalla) samoja osia saa ulkomailta.

Hidasta toimintaa

12.6.2025 Markku Torkkola
Koirakivi
Luvattiin lähetys lähettää viimeistään 5vrk tilauksesta. Meni liki yli ja koska oli kiire otin sen muualta ja peruutin tilauksen mutta ei vastata

Stigan raivaussahan (n. 15-20v vanha) KAIKKI LÖYTYI ja EDUL

17.11.2024 Jorma Tulenheimo
Porvoo
Hyvä palvelu netti/sähköposti. Apuja sai ja tilaus onnistui hyvin. Olin yllättynyt toimituksen nopeudesta (alle viikko) ja pidettiin seurannalla ajan tasalla.!!! Räjäytyskuvat ja osanumerot vieressä tilausta varten oli UPEAA ja auttoi tilaamaan oikeat osat. ++++

1

14.11.2023 Pekka Hietanen
Hanko Pohjoinen
Ei saa yhteyttä ihan helposti tuotteet piti lähettämän Viimeistään 14 vuorokauden päästä ei kuulu mitään rahat kyllä kelpasi

Hidas lähetysaika

25.5.2023 Santeri saarela
Tervola
Tuotteen lähettämisessä kesti 3päivää..

Nettisaldo ei pidä paikkaa ja jälkitoimitus kestää monta kk!

22.2.2023 Kalle Maalahti
Näriö
Alku vaukutti hyvältä. Mutta sitten puuttuikin puolet ostoksista jotka luvattiin toimittaa 3vko kuluttua. 7vko kuluttua mitään ei kuulunut.. lisää aikaa tarvitaan vielä 4vko... Ja vika on asiakkaassa kun hän haluaa palvelua, eli maksamansa osat.

Uskomatonta kun kyseessä on osat mitä saa myös K-raudasta tai vastaavasta kun vain tietää mitä ostaa. fiksaa.fi sivua kannattaa todellakin välttää.

Toimiva varaosapalve

6.8.2022 Kalle
Asikkala
Osat olleet oikeita ja tulleet asiallisessa ajassa. Kolme tilaudta takana ja yhdessä tilauksessa meni viikon päivät, muut tulleet parissa päivässä, tästä syystä neljä ja puol tähtee.

Nopea toimitus hyvä valikoima

2.6.2021 Kristian Jutila
Pietarsaari
Nopea toimitus hyvä valikoima palautus toimii jos väärin tilannut suosittelen.

Tilaus ja toimitus

20.5.2021 Jouko Aartolahti
Sysmä
Perjantai iltana tilasin ja just sain. Tilauksesta 4 päivässä postiin. Suosittelen muillekin.

Onko sinulla kokemuksia kohteesta Fiksaa.fi?

Arvostelusi auttaa muita kuluttajia tekemään viisaampia valintoja ja antaa samalla arvokasta palautetta palveluntarjoajalle.

Vanhat arvostelut eivät ole enää mukana tähtiarvosanassa tai nykyisessä arvostelumäärässä. Ne näytetään vain historiatietona.

Jätä kysymys kohteesta Fiksaa.fi

Jäikö jokin asia yrityksestä tai palvelusta epäselväksi, eikä vastausta löytynyt sen verkkosivuilta? Jätä kysymyksesi tähän. Muut kävijät voivat vastata, ja myös Puskaradion ylläpito auttaa selvittämään asiaa.

Lähetämme sinulle sähköpostin, jossa on vahvistuslinkki. Klikkaa linkkiä ja vahvista, että haluat ilmoitukset uusista vastauksista. Tämän jälkeen saat sähköpostinviestin aina kun joku on vastannut kysymykseesi. Jokaisen viestin lopussa on linkki, josta voit peruttaa ilmoitukset. Sähköpostiosoitteesi ei näy muille eikä sitä käytetä muuhun tarkoitukseen.

Kysymykset ja vastaukset

Kohteesta ei ole vielä kysymyksiä. Jätä ensimmäinen kysymys!