Huijausyritys!!!

Jenni Heinrichs • 5.11.2026
Erittäin huono kokemus Jalkakauppa.fi-verkkokaupasta. Tilaamani tossut olivat käytännössä noin kaksi kokoa pienemmät kuin verkkosivujen kokotietojen perusteella olisi pitänyt olla. Tuotteen laatu oli lisäksi todella heikko, kiinalaista shaibaa.

Palauttaminen osoittautui kohtuuttoman hankalaksi: noin 70 € maksaneiden tossujen palautus heidän ilmoittamaansa osoitteeseen olisi maksanut noin 30 € eli lähes puolet tuotteen hinnasta. Asiakaspalvelu oli hyvin haluton tulemaan asiassa vastaan tai tarjoamaan kohtuullista palautusratkaisua.

Myös palautusohjeistus ja koko toimintatapa jättivät kuluttajansuojan näkökulmasta erittäin kyseenalaisen vaikutelman. En voi tämän kokemuksen perusteella suositella verkkokauppaa.
0 piti tätä hyödyllisenä. Hyödyllinen?

Keskustelu arvostelusta


Ei kommentteja vielä.

Kommentoi arvostelua: