Pixmania arvostelun kommentointi

7.3.2007
Pixmanian välinpitämätön asenne kuluttajiin


Minäkin päätin kokeilla Pixmaniaa ja siitäpä syntyi seikkailu, johon tämän palstan 2000 merkkiä ei riitä. Koska kyseessä mielestäni hyvin opettavainen tarina, niin kehoitan sinua käymään linkissä:

http://www.pingstate.nu/foorumi/121904

ja lukemaan koko kertomuksen. Ehkä sinä osaat ottaa minua paremmin opiksesi muiden kokemuksista. Ja mikä mukavinta, tänään 7.3.2007 tämä tarina on edelleen auki ja aika näyttää kuinka päättymätön siitä tulee. Tämä oma kokemukseni on saanut vastauskirjoitusten perusteella monet perumaan ostoaikeensa Pixmaniasta ja kyseisen firman tulonmenetykset liikkuvat jo varmasti tuhansissa euroissa. Jo pelkästään omat hankitani tulevat ohjautumaan muualle. Omalta kohdaltani voin todeta, että ostoslistalla kevään aikana on plsama-tv, tallentava digiboksi, laadukas kotiteatteri. Näihin hankintoihin olen jo varannut n. 5000 euroa. vastuulliselle kauppiaalle on siis myyntiä tiedossa.

Entä mikä on surullisinta? Se että kyseinen yritys on monien muidenkin kirjoitusten perusteella vähintäänkin kyseenalainen luotettavuudeltaan. Sen takia on käsittämätöntä, että menin heidän asiakkaakseen, koska olin niitä lukenut. Kuka siis on tyhmä? Minä vai Pixmania?

64 / 64 pitävät tätä arvostelua hyödyllisenä.
Oliko tämä arvostelu sinulle hyödyksi?     (raportoi asiaton arvostelu)


KommentitKommentit:
 
KommentitFacebook-kommentit:
« Pixmania arvostelut
Hostingpalvelu.fi
Zoner Webhotelli