Suncomet arvostelun kommentointi

7.9.2010
Suncometin palvelutaso laskusuunnassa


Suncomet on tarjoamiinsa ominaisuuksiin nähden ylivoimaisen halpa. Lisäksi asiakaspalvelu on siihen yhteydessä oltaessa ollut aina todella ripeää ja asiallista.

Valitettavasti viimeisen vuoden aikana palvelun luotettavuus on sukeltanut kuin lehmän häntä. Tammikuusta alkaen laskettuna oman blogin uptime on ollut 98,7%, katkoja 268 kappaletta ja sivut alhaalla yhteensä melkeinä 3 päivää (nyt ollaan syyskuussa). Tarkemmat tilastot täältä: http://share.pingdom.com/banners/6afdaa63

Katkojen kanssakin pystyisi ehkä vielä elämään, mutta kun sivut ovat alkaneet hidastella niin dramaattisesti, ettei sisällön päivittäminen meinaa onnistua, on lähdön aika. Olisin kovasti toivonut että Suncomet olisi pystynyt palauttamaan palvelunsa sille tasolle mitä se vielä vuosi sitten oli, mutta olen menettänyt toivoni.

(Kun tulin tätä kirjottamaan, oli oma sivusto taas vaihteeksi alhaalla. Ja kas kummaa, niin oli myös Puskaradio, joka siis ymmärtääkseni sijaitsee samalla Suncomet P2 -palvelimella.)

2 / 2 pitävät tätä arvostelua hyödyllisenä.
Oliko tämä arvostelu sinulle hyödyksi?     (raportoi asiaton arvostelu)


KommentitKommentit:
 
KommentitFacebook-kommentit:
« Suncomet arvostelut
Hostingpalvelu.fi
Zoner Webhotelli